Vajame suvelillemüüjaid! 11. jaan

vesneri · Kommentaarid: 0

 Vajame algavaks kevadhooajaks lillemüüjaid (välitingimused). Kirjutada aadressil - vesneriaed@gmail.com

Loe lisaks »

Avasime taas suvelillede müügipunkti Tartus Terminal Oili Raadi teenindusjaamas (ERM-i  lähedal). Avatud iga päev kella 9.00 - 18.00. 07. mai

vesneri · Kommentaarid: 4


Loe lisaks »

Võõrasemade müük on alanud 17. apr

vesneri · Kommentaarid: 4

Loe lisaks »

Avasime suvelillede müügipunkti Tartus. 17. mai

vesneri · Kommentaarid: 5

Avasime suvelillede ja rooside müügipunkti Tartus. Asume Terminal Oili Raadi teenindusjaamas.
Oleme avatud iga päev kell 9.00 - 18.00.Loe lisaks »

Vitroflora teabepäevad - Dni otwarte 2016 10. aug

vesneri · Kommentaarid: 5

Suvel  käisime Alotari esindajatega koos Poolas Vitroflora  teabepäevadel - Dni otwarte 2016.

Välja oli pandud nii uus sortiment kui ka populaarsed ja ennast õigustanud sordid. Näidati ka erinevaid kompositsioone püsililledest ja suvikutest.  Kohal olid erinevate firmade esindajad Euroopast.

Infot toodete kohta saab  Alotar OÜ ( www.alotar.ee)  kontaktidest.

Allpool galerii lilledest.

Loe lisaks »

OÜ Alotar tuleb turule koostöös Poola noortaimede tootjafirmaga Vitroflora. www.alotar.ee 21. sept

vesneri · Kommentaarid: 1

http://www.alotar.ee

Loe lisaks »

Võõrasemad 2014.a. 17. apr

vesneri · Kommentaarid: 0


Loe lisaks »

GREEN IS LIFE - aianduse ja vaba aja mess 2013.a. ja Poolast üldse 04. sept

vesneri · Kommentaarid: 0

Selle aasta motoks oli - ISELOOMUGA AED!
Võiks rajada aia, mis on unikaalne, isiklik ja kordumatu. Aias saab näidata, millest me unistame ning millised on meie harrastused. Inimene ja teda ümbritsev looduskeskkond - kõik see mõjutab meie aia ideed.

Loe lisaks »

Krüsanteemid 2013.a. 13. aug

vesneri · Kommentaarid: 0

Aasta on ootamatult kiiresti mööda läinud ja uued krüsanteemid õitsevad jälle!

Loe lisaks »

Kreeka 2013.a. juuli 05. aug

vesneri · Kommentaarid: 3

Kreeka on maailma ajaloos väga olulist osa etendanud. 5. ja 4. saj. eKr olid Kreeka intellektuaalsed ja kultuurilised saavutused silmapaistvad ning ta mõjutas oluliselt Euroopa ajaloo kulgu. Seda suurt minevikupärandit me läksimegi sinna vaatama. Loomulikult huvitas ka tänapäevane elu-olu ja ümbrus.Mulle tundub, et Kreeka ja oleander (Nerium oleander) kuuluvad kokku. Kõik teeääred ja pargid olid neid täis.


Loe lisaks »

2013.a. juuli - mõned pildid meie aiandist 05. aug

vesneri · Kommentaarid: 1
Kevadkuud olid aiandis nii töörohked, et eriti pilte teha ei jõudnud.
Loe lisaks »

Parukapuu (sarjast 'Huvitavat lugemist') 17. okt

vesneri · Kommentaarid: 0

Parukapuude perekond on esindatud ainult kahe liigiga aga nende kasvuala on hiiglasuur. Ajakirja Kodu & Aed suures aiaeri numbris (2009: 4, 76-77) on Arnold Hannusti artikkel sellest taimest.    

Loe lisaks »

Floks ennustab suve lõppu (sarjast 'Huvitavat lugemist') 14. okt

vesneri · Kommentaarid: 0

Kreeka keelne phloks tähendab leeki. Leek on päris hea iseloomustus selle taime kohta, aga rahvasuus on leeklill jäänud ikka floksiks. Refereerin Aarne Kähri artiklist ajakiri Aed (2004: 7, 38-43). Flokse on ligi 60 liiki ja nad kasvavad pea kõik Põhja-Ameerikas. Vaid ühe liigi levialaks on Siber.

Loe lisaks »

Kukeharjad (sarjast 'Huvitavat lugemist') 12. okt

vesneri · Kommentaarid: 0

Leidsin huvitava artikli ajakirjast Aed (2004: 7, 8-13), mille on kirjutanud Aarne Kähr. Siin on antud ülevaade kukeharjade erinevatest sortidest, nende päritolust ja hooldamisest. Refereerin.
Madalamad kukeharjad on head pinnakattetaimed, kõrgemad aga annavad värvi suve teisel poolel sügiseni välja. Sorte on arvukalt ning paljud uuemad sordid antakse sageli ilma liigi nimeta.

Loe lisaks »

Holland 2012 - Piet Oudolfi aed 12. okt

vesneri · Kommentaarid: 2

 Piet Oudolf on tänapäeva üks mõjukaim maastikudisainer maailmas. Ta lõi uue koolkonna nn Uus laine taimestamisel (New Wave Planting). Ta loob lausistutusi mängides kõrgete püsikutega, nende struktuuri, värvi ja vormiga. Ta on kirjutanud mitmeid raamatuid ja projekteerinud aedu-parke paljudes riikides. High Line (New York City, Battery Park (New York City), ABN Amro Bank (Holland, 2000), Hoogeland, hiiglaslik autoparkla katusaed Millennium Park (Chicago), Trentham (Suurbritannia) jt.


Loe lisaks »

Holland 2012 - Floriade 12. okt

vesneri · Kommentaarid: 0

Floriade on üle 10 aasta toimuv kogu maailma lillepidu. Väljapanekute pindala on 65 ha, kus on esindatud väga palju riike, osaleb üle 100 eksponendi. Floriadel mõistame kui olulised on puud, erinevad  taimed, lilled,  köögi-ja puuviljad meie igapäevases elus.

Nendel piltidel on loomulikult kaduvväike osa kogu sellest ilust, mida kohapeal näha võis.

Loe lisaks »

Krüsanteemid hakkavad varsti õitsema 29. juuli

vesneri · Kommentaarid: 0

Loe lisaks »

Roosid meie aias 29. juuli

vesneri · Kommentaarid: 1Roos 'Piano'

Loe lisaks »

Mugulbegooniad - Begonia tuberhybrida 29. mai

vesneri · Kommentaarid: 0

Valik mugulbegooniaid ( Begonia tuberhybrida)


Begonia tuberhybrida 'Fortune Deep Rose' - roosa begoonia

Loe lisaks »

Aprill Vesneri Aias 22. apr

vesneri · Kommentaarid: 0

Pildirida õitsvatest lilledest meie aiandis.


 Viola x wittrockiana - võõrasemaLoe lisaks »

Suvelillede väetamisest hübriidpetuunia (Petunia x hybrida) näitel. 03. märts

vesneri · Kommentaarid: 0


Üheaastaste lillekultuuride väetamine on hästi uuritud valdkond. Vaatamata sellele inimesed, kui ostavad lilli meie käest, ei tea kuidas, kui palju või millega tuleks taimi väetada. Seetõttu kirjutangi   oma kogemustest ja näitlikust katsest. Kordamine on tarkuse ema.

Petuuniaid väetatakse regulaarselt, alustades nädal pärast istutamist ja kuni külmadeni. Rikkaliku õitsemise tagavad petuuniale kompleksväetised, eriti kaaliumi lisandiga. Regulaarset väetamist jätkatakse õitsemise lõpuni. See on eriti oluline konteinerisse istutamise puhul. Mida väiksem on anum, kuhu lill istutatakse, seda suuremat tähtsust omab regulaarne pealtväetamine, sest veega uhutakse toitained lillepotist välja.

Näitlikustamiseks on kasutatud hübriidpetuunia sorti  ’Ultra Salmon Morn’ (Petunia grandiflora).

Igasse nõusse on istutatud üks lill.Loe lisaks »

Mõnda võõrasemade (Viola × wittrockiana) kasvatamisest. 27. jaan

vesneri · Kommentaarid: 1

Väetamine on oluline osa taimekasvatuses saagi kujunemisel. Väetusplaan peab katma taimede toitainete vajaduse, samas olema mõistliku hinnaga. Üldiselt mõjutavad väetiste valikut muld, külvikord, mulla fosfori ja kaaliumi sisaldus ning milline on kasvatatav kultuur ja väetise maksumus. Väetamise seisukohalt on oluline, et taim saaks igal hetkel kätte sellele kasvufaasile vajalikud makro- ja mikrotoitained. Eriti määrav on väetiste osatähtsus turba kasutamise korral. Kasvuhoonetes kasutatakse meil kasvupinnasena peamiselt kasvuturvast. Selle valmistamiseks sobib kõige paremini kõrgraba turvas. Niisugune turvas võimaldab luua taimejuurele soodsad tingimused nende varustamiseks küllaldase vee, toiteelementide ja õhuga. Väetamise eesmärgiks on sada suur saak, kõrge kvaliteet ja parim tulukus. Lillede puhul on selleks dekoratiivsus, sellest tuleb ka müügiedu. Antud kirjutise eesmärk on näidata ühte võimalikku väetusplaani võõrasema (Viola × wittrockiana) kasvatamiseks külvist kuni õitseva lilleni. Väetiste valik Eesti müügiturul suureneb ja varieerub pidevalt ning seetõttu ei pea nimetuse järgi olema täpselt samad väetised. Muidugi saab võõrasemasid kasvatada veel noortaimest ja kolmas võimalus on sügisel külvata.Loe lisaks »

Oleme nüüd leitavad ka internetiavarustes 10. dets

vesneri · Kommentaarid: 1

Click and GrowVesneri Aed on rõõmus. Ja põhjusega - pärast viieteistkümne aasta pikkust oleskelu tavamaailmas oleme nüüd lõpuks ka internetis. Ja kohe suure hooga ja hulgakaupa - kuuldavasti olevat koduleheküljed maru 1999-stiilis, me siis põrutasime suure hooga kohe tänapäeva ja tegime omale ka Facebooki fännilehe


Päris nii modernseks nagu noored Click and Grow - nimelisest ettevõttest, kelle nutikat lillepotti me artikli illustratsiooniks toodud pildis ka presenteerime me aga ka ei muutunud. Virtuaalseid lilli meilt osta ei saa. Küll aga meie tavalist suvelille ja püsilille või siis - piiluge ka meie uut ja uhket teenuste paketti

Igal juhul - see internet on põnev. Loodetavasti on tast ikka kasu ka.

Loe lisaks »