Vitroflora teabepäevad - Dni otwarte 2016

Suvel  käisime Alotari esindajatega koos Poolas Vitroflora  teabepäevadel - Dni otwarte 2016.

Välja oli pandud nii uus sortiment kui ka populaarsed ja ennast õigustanud sordid. Näidati ka erinevaid kompositsioone püsililledest ja suvikutest.  Kohal olid erinevate firmade esindajad Euroopast.

Infot toodete kohta saab  Alotar OÜ ( www.alotar.ee)  kontaktidest.

Allpool galerii lilledest.

Loe lisaks

Kreeka 2013.a. juuli

Kreeka on maailma ajaloos väga olulist osa etendanud. 5. ja 4. saj. eKr olid Kreeka intellektuaalsed ja kultuurilised saavutused silmapaistvad ning ta mõjutas oluliselt Euroopa ajaloo kulgu. Seda suurt minevikupärandit me läksimegi sinna vaatama. Loomulikult huvitas ka tänapäevane elu-olu ja ümbrus.


Mulle tundub, et Kreeka ja oleander (Nerium oleander) kuuluvad kokku. Kõik teeääred ja pargid olid neid täis.


Loe lisaks

Parukapuu (sarjast 'Huvitavat lugemist')

Parukapuude perekond on esindatud ainult kahe liigiga aga nende kasvuala on hiiglasuur. Ajakirja Kodu & Aed suures aiaeri numbris (2009: 4, 76-77) on Arnold Hannusti artikkel sellest taimest.    
Loe lisaks

Floks ennustab suve lõppu (sarjast 'Huvitavat lugemist')

Kreeka keelne phloks tähendab leeki. Leek on päris hea iseloomustus selle taime kohta, aga rahvasuus on leeklill jäänud ikka floksiks. Refereerin Aarne Kähri artiklist ajakiri Aed (2004: 7, 38-43). Flokse on ligi 60 liiki ja nad kasvavad pea kõik Põhja-Ameerikas. Vaid ühe liigi levialaks on Siber.
Loe lisaks

Kukeharjad (sarjast 'Huvitavat lugemist')

Leidsin huvitava artikli ajakirjast Aed (2004: 7, 8-13), mille on kirjutanud Aarne Kähr. Siin on antud ülevaade kukeharjade erinevatest sortidest, nende päritolust ja hooldamisest. Refereerin.
Madalamad kukeharjad on head pinnakattetaimed, kõrgemad aga annavad värvi suve teisel poolel sügiseni välja. Sorte on arvukalt ning paljud uuemad sordid antakse sageli ilma liigi nimeta.
Loe lisaks

Holland 2012 - Piet Oudolfi aed

 Piet Oudolf on tänapäeva üks mõjukaim maastikudisainer maailmas. Ta lõi uue koolkonna nn Uus laine taimestamisel (New Wave Planting). Ta loob lausistutusi mängides kõrgete püsikutega, nende struktuuri, värvi ja vormiga. Ta on kirjutanud mitmeid raamatuid ja projekteerinud aedu-parke paljudes riikides. High Line (New York City, Battery Park (New York City), ABN Amro Bank (Holland, 2000), Hoogeland, hiiglaslik autoparkla katusaed Millennium Park (Chicago), Trentham (Suurbritannia) jt.


Loe lisaks

Holland 2012 - Floriade

Floriade on üle 10 aasta toimuv kogu maailma lillepidu. Väljapanekute pindala on 65 ha, kus on esindatud väga palju riike, osaleb üle 100 eksponendi. Floriadel mõistame kui olulised on puud, erinevad  taimed, lilled,  köögi-ja puuviljad meie igapäevases elus.

Nendel piltidel on loomulikult kaduvväike osa kogu sellest ilust, mida kohapeal näha võis.

Loe lisaks

Suvelillede väetamisest hübriidpetuunia (Petunia x hybrida) näitel.


Üheaastaste lillekultuuride väetamine on hästi uuritud valdkond. Vaatamata sellele inimesed, kui ostavad lilli meie käest, ei tea kuidas, kui palju või millega tuleks taimi väetada. Seetõttu kirjutangi   oma kogemustest ja näitlikust katsest. Kordamine on tarkuse ema.

Petuuniaid väetatakse regulaarselt, alustades nädal pärast istutamist ja kuni külmadeni. Rikkaliku õitsemise tagavad petuuniale kompleksväetised, eriti kaaliumi lisandiga. Regulaarset väetamist jätkatakse õitsemise lõpuni. See on eriti oluline konteinerisse istutamise puhul. Mida väiksem on anum, kuhu lill istutatakse, seda suuremat tähtsust omab regulaarne pealtväetamine, sest veega uhutakse toitained lillepotist välja.

Näitlikustamiseks on kasutatud hübriidpetuunia sorti  ’Ultra Salmon Morn’ (Petunia grandiflora).

Igasse nõusse on istutatud üks lill.Loe lisaks

Mõnda võõrasemade (Viola × wittrockiana) kasvatamisest.

Väetamine on oluline osa taimekasvatuses saagi kujunemisel. Väetusplaan peab katma taimede toitainete vajaduse, samas olema mõistliku hinnaga. Üldiselt mõjutavad väetiste valikut muld, külvikord, mulla fosfori ja kaaliumi sisaldus ning milline on kasvatatav kultuur ja väetise maksumus. Väetamise seisukohalt on oluline, et taim saaks igal hetkel kätte sellele kasvufaasile vajalikud makro- ja mikrotoitained. Eriti määrav on väetiste osatähtsus turba kasutamise korral. Kasvuhoonetes kasutatakse meil kasvupinnasena peamiselt kasvuturvast. Selle valmistamiseks sobib kõige paremini kõrgraba turvas. Niisugune turvas võimaldab luua taimejuurele soodsad tingimused nende varustamiseks küllaldase vee, toiteelementide ja õhuga. Väetamise eesmärgiks on sada suur saak, kõrge kvaliteet ja parim tulukus. Lillede puhul on selleks dekoratiivsus, sellest tuleb ka müügiedu. Antud kirjutise eesmärk on näidata ühte võimalikku väetusplaani võõrasema (Viola × wittrockiana) kasvatamiseks külvist kuni õitseva lilleni. Väetiste valik Eesti müügiturul suureneb ja varieerub pidevalt ning seetõttu ei pea nimetuse järgi olema täpselt samad väetised. Muidugi saab võõrasemasid kasvatada veel noortaimest ja kolmas võimalus on sügisel külvata.Loe lisaks

Oleme nüüd leitavad ka internetiavarustes

Click and GrowVesneri Aed on rõõmus. Ja põhjusega - pärast viieteistkümne aasta pikkust oleskelu tavamaailmas oleme nüüd lõpuks ka internetis. Ja kohe suure hooga ja hulgakaupa - kuuldavasti olevat koduleheküljed maru 1999-stiilis, me siis põrutasime suure hooga kohe tänapäeva ja tegime omale ka Facebooki fännilehe

Päris nii modernseks nagu noored Click and Grow - nimelisest ettevõttest, kelle nutikat lillepotti me artikli illustratsiooniks toodud pildis ka presenteerime me aga ka ei muutunud. Virtuaalseid lilli meilt osta ei saa. Küll aga meie tavalist suvelille ja püsilille või siis - piiluge ka meie uut ja uhket teenuste paketti

Igal juhul - see internet on põnev. Loodetavasti on tast ikka kasu ka.

Loe lisaks