Kasutus- ja müügitingimused

Veebipoe www.vesneriaed.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Vesneri Aed OÜ (registrikood 11289191), asukohaga Eesti, Tartu vald, Vesneri küla.

Müügilepingu kehtivus, kauba-ja hinnainfo, müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.

Ostu sooritamiseks tuleb ostjal valida veebipoes välja sobivad tooted ning lisada need ostukorvi. Kui sobivad tooted on ostukorvi lisatud, tuleb järgmiseks määrata tarneviis ja -aadress ning valida maksemeetod. Makseid võtame vastu Eesti pangalingi kaudu, kasutatavaks valuutaks on EUR. 

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures. Tellimuse vormistamine kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi.Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kauduvõi muu makselahenduse abil.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Tavapärane kulleriga koju kätte toimetatavate saadetiste logistika  tasu Tartumaal (esialgu saab kaupa tellida Tartu linnas ja Tartu maakonnas) on 9,90 € (sh.KM 20%). 

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Kauba kättesaamisel kohustub klient avama tootepakendi ettevaatlikult, pakendit ja tooteid kahjustamata.

Kaupa saab tellida ka Tartu vald Vesneri  külas asuvasse aiandise valmis pakituna (ise järele tulles, seejuures puudub saatmiskulu). Kauba väljastamine toimub aiandi lahtioleku aegadel. Kliendile väljastatakse kaubad isikut tõendava dokumendi (ID kaart, pass, juhiluba) ja tellimuse numbri esitamisel. Isikut tõendava dokumendi puudumisel võib müüja jätta kauba väljastamata.

Taganemisõigus: pärast tellimuse kättesaamiston ostjalõigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul (olenevalt toodetest ei pruugi ostjal taganemise õigust olla). (Vastavalt VÕS §53 lg 4 punkt 4, ei kohaldata 14 päevast taganemisõigust (sh ümbervahetamine) sellise asja üleandmisel, mis rikneb või vananeb kiiresti.).

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. 

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmise - taganemise avaldus, mille vormi leiab siit:

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Veebipood  tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva.

Tagastada ja ümber vahetada ei saa taimi, lilli, puid, põõsaid ja istikuid (Vastavalt VÕS §53 lg 4 punkt 4, ei kohaldata 14 päevast taganemisõigust (sh ümbervahetamine) sellise asja üleandmisel, mis rikneb või vananeb kiiresti.).

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine. Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjastoodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb saata e-kiri aadressile info@vesneriaed.ee või helistada telefonil: 51944357. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse (Sõle 23a, 10614 Tallinn. Tel: 6201707 (tarbijate nõustamine) ja 667 2000 (üldinfo), e-post: info@ttja.ee, http://www.ttja.ee) vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks või Harju Maakohtusse. Lisaks on kõikidele klientidele avatud e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks Euroopa Liidu elektrooniline keskkond ODR-platvorm (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine) aadressil http://ec.europa.eu/odr.